Dodano: 11 września 2023
1:6 minut
Punkt informacyjny OIP Szczecin

Za nami jubileuszowa, 35. edycja Targów Rolnych Agro Pomerania w Barzkowicach. Podobnie jak w latach ubiegłych, swój punkt informacyjny miał tam Okręgowy Inspektorat Pracy w Szczecinie. 

Na targach trwających trzy weekendowe dni – jak zawsze – pojawiły się tysiące osób. W sobotę, na scenie głównej, tuż po konferencji „Innowacje w rolnictwie” nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”. Laureatami zostali: Patrycja i Łukasz Leśniewscy z Trzebórza, Wacław Klukowski z Letnina oraz Iwona i Lech Kacprzykowie z Mosiny. Szczecińska inspekcja była fundatorem jednej z nagród. 

Organizatorzy przygotowali dla zwiedzających mnóstwo atrakcji: przegląd kapel ludowych, pokaz ptaków drapieżnych, alpak, koni hodowlanych, zwierząt futerkowych. Były koncerty zespołów: Loka i Trubadurzy, biegi przełajowe, strefa dla dzieci. W niedzielne przedpołudnie odbyła się msza święta dziękczynna za zebrane plony, ponadto ceremoniał dożynkowy i konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy. 

- W punkcie informacyjnym inspekcji przygotowaliśmy dla wszystkich wydawnictwa, ale również łamigłówki oraz zagadki dla najmłodszych, za ich rozwiązanie przyznawaliśmy nagrody: karty, puzzle. Nasi inspektorzy udzielili mnóstwa porad prawnych, nie tylko dotyczących rolnictwa, ale właściwie każdej dziedziny – mówi Ewelina Kolanowska-Wrońska, rzecznik OIP w Szczecinie. 

Do zobaczenia za rok!

Galeria