Dodano: 7 sierpnia 2023
1:23 minut
Tłum uczestników festiwalu przed sceną

Setki, tysiące udzielonych porad – dla licznego grona przedstawicieli Okręgowego Inspektoratu Pracy w Szczecinie pierwsze dni sierpnia były szczególnie intensywne. Pracować im przyszło w niezwykłych okolicznościach, podczas 29.edycji festiwalu Pol’and’Rock.

 

O festiwalu napisano już właściwie wszystko. W tym roku, podobnie jak i w poprzednim odbył się on na zachodniopomorskim lotnisku Czaplinek-Broczyno. Choć nie brakowało deszczu i wiatru, to przede wszystkim nie brakowało chętnych do porozmawiania z naszymi inspektorami pracy oraz prawnikami. Porady dotyczyły właściwie każdej dziedziny, przychodzili wszyscy: od bardzo młodych ludzi jak i pracujących emerytów.

- Jesteśmy bardzo zaskoczeni frekwencją, tym, że festwalowicze tak chętnie do nas podchodzili, opowiadali o swoich zawodowych doświadczeniach, byli ciekawi czym się zajmujemy, czy możemy im rzeczywiście pomóc.

Były też liczne podziękowania - mówi Artur Kempkiewicz, kierownik koszalińskiego oddziału OIP. – Nie jest to oczywiście żadne odkrycie, natomiast nasza inspektorska codzienność wygląda zupełnie inaczej,  zatem dla nas festwial był nowym doświadczeniem. Przede wszystkim nie spotykamy się na co dzień z tak ogromną liczbą osób. Mieliśmy okazję trochę „odczarować” nasz wizerunek.

Nie tylko pracownicy i przyszli pracownicy mogli poszukać w naszym punkcie fachowej pomocy. Na wszystkich czekały konkursy z upominkami – można było zakręcić „kołem fortuny”, sprawdzić swoją wiedzę z prawa pracy. Albo – tak po prostu – porozmawiać. Była też okazja zaznajomienia się z kampaniami inspekcji, przede wszystkim „Legitną pracą”, skierowaną do młodzieży i zatrudniających uczniów oraz studentów.

https://linktr.ee/oip_szczecin

Do zobaczenia za rok!