Dodano: 8 marca 2024
1:27 minut

 

Co to jest praca zdalna? Ile wynosi płaca minimalna? Na te i trzydzieści trzy inne pytania musieli odpowiedzieć uczestnicy zachodniopomorskiej edycji konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”. Z trudnym testem najlepiej poradziła sobie stargardzianka Roksana Ogrodnik.

Autorami zadań byli nadinspektorzy pracy: Karolina Zysk oraz Maciej Kwiatkowski. W jury zasiadał również Konrad Pachciarek, Okręgowy Inspektor Pracy w Szczecinie. Do stolicy regionu, a konkretnie Pałacu Młodzieży przyjechali uczniowie z niemal każdego zakątka województwa: od Barlinka, przez Koszalin, Wałcz, Szczecinek. Ostatecznie tajniki prawa pracy oraz bhp próbowało rozwikłać sześćdziesięciu śmiałków (dwoje, niestety, pokonała tego dnia choroba). Wśród konkursowiczów nie zabrakło także laureatów z poprzednich lat, co ciekawe wygrała Roksana Ogrodnik, która dwa lata temu zajęła trzecie miejsce.

Jednak aby wyłonić zwyciężczynię potrzebna była dogrywka. Znalazły się w niej trzy uczennice z taką samą, najwyższą liczbą punktów. Dodatkowa runda oznaczała napisanie kolejnego testu, w którym – w przypadku takiej samej punktacji – kolejnym kryterium byłby czas rozwiązania. Ostatecznie podium ukształtowało się tak:

  • I miejsce – Roksana Ogrodnik (opiekun Sylwia Czubala) – Zespół Szkół nr  2 w Stargardzie
  • II miejsce – Alicja Kubrak (opiekun Beata Krycka) - Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. kpt.hm. Andrzeja Romockiego „Morro” w Barlinku
  • III miejsce – Alicja Drozdowska (opiekun Beata Krycka) - Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. kpt.hm. Andrzeja Romockiego „Morro” w Barlinku

Ogólnopolski finał odbędzie się już 23 kwietnia w Centrum Nauki Kopernik. W Warszawie do rozwiązania będzie test składający się aż z pięćdziesięciu pytań (odpowiedzi wielokrotnego wyboru).

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!