Dodano: 6 maja 2024
1:26 minut

JUŻ 15 maja – wraz z Wydziałem Prawa i Administracji US – zapraszamy na webinar „Praca w czasach zmian klimatu”. Początek o godzinie 11.

Temat nie jest przypadkowy, bowiem w tym roku był hasłem przewodnim Światowego Dnia Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy brzmiało „Bezpieczeństwo pracy a zmiany klimatyczne”. Międzynarodowa Organizacja Pracy wskazała na skutki zmian klimatu wpływające na pracowników, ze względu na ich skalę. Są to m.in.: promieniowanie ultrafioletowe, zbyt wysoka temperatura, choroby wektorowe przenoszone przez stawonogi, agrochemikalia, ekstremalne zjawiska pogodowe.

W tym roku, podobnie jak i w latach poprzednich, zaprosiliśmy doskonałe grono prelegentów; przedstawicielki Wydziału Prawa i Administracji US, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie oraz – oczywiście Okręgowego Inspektoratu Pracy.

 

Agenda: 

godz. 11-11.05 - rozpoczęcie webinaru

godz. 11.05-11.25 - dr hab. Anna Barczak, prof. US, dr Paulina Jachimowicz-Jankowska (Katedra Prawa Ochrony Środowiska WPiA US) -  "Praca a zmiana klimatu – szanse i zagrożenia"

godz. 11.25-11.30 - przerwa techniczna

godz. 11.30 -11.50 - Renata Opiela,  kierownik Oddziału Epidemiologii Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Szczecinie - "Ekspansja chorób wektorowych przenoszonych przez stawonogi - rola warunków klimatycznych"

godz. 11.50-11.55 - przerwa techniczna

godz. 11.55-12.15 - Dorota Skrzypczyńska, starszy inspektor pracy w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Szczecinie "Bezpieczeństwo w miejscu pracy - ryzyko związane z czynnikami chemicznymi"

godz. 12.15 – zakończenie

 

Webinar odbędzie się za pośrednictwem platformy MS Teams, natomiast nie jest potrzebna aplikacja.

 

Link: