Dodano: 16 września 2022
1:14 minut
Wykres Kultura Bezpieczeństwa

Od 2006 r. Państwowa Inspekcja Pracy realizuje program edukacyjny „Kultura bezpieczeństwa”. Wraz z nowym rokiem szkolnym rozpoczynamy kolejną edycję. Zachęcamy, by wziąć w niej udział.

„Kultura bezpieczeństwa” oraz w konkurs „Poznaj swoje prawa w pracy” mają jeden cel, jakim jest kształtowanie świadomości uczniów - przyszłych pracowników.
Program „Kultura bezpieczeństwa” polega na przeprowadzeniu przez nauczycieli przynajmniej dwóch lekcji w trakcie roku szkolnego z bezpieczeństwa i higieny pracy, przepisów prawa pracy - na podstawie udostępnianych przez PIP materiałów. Zarówno szkoła, jak i nauczyciele otrzymują zaświadczenia potwierdzające ukończenie programu. W jego trakcie pracownicy OIP w Szczecinie służą wsparciem: pomocą w przygotowaniu zajęć, niezbędnymi wydawnictwami, materiałami dydaktycznymi.

Tymczasem przed nami również jubileuszowa, dziesiąta edycja konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”, objętego patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji i Nauki. Do konkursu zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych, zgłoszonych do programu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa”. Konkurs ma trzy etapy: szkolny, wojewódzki oraz ogólnopolski, a na laureatów w regionie i w Polsce czekają atrakcyjne nagrody. 

Zainteresowanych programem nauczycieli serdecznie zapraszamy na spotkanie on-line, które zaplanowane jest na 6 października o godz. 10 – link prześlemy po otrzymaniu od państwa adresu mailowego. 

Serdecznie zapraszamy wszystkie szkoły ponadpodstawowe oraz uczelnie do udziału w „Kulturze bezpieczeństwa”.  Zgłoszenia przyjmujemy do 30 października br. Szczegółowe informacje można uzyskać telefonicznie: 91 431.19.67 lub mailowo: ewelina.kolanowska-wronska@szczecin.pip.gov.pl