Dodano: 31 stycznia 2024
1:8 minut

Jak co roku – podczas poznańskich Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury  BUDMA – ogłoszono laureatów konkursu „Buduj bezpiecznie”. Najwyższą lokatę przyznano rozbudowie części lądowej terminalu regazyfikacyjnego skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu, zrealizowanej przez PORR S.A. 

Wcześniej nadmorska inwestycja zwyciężyła w etapie wojewódzkim, prowadzonym przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Szczecinie. 
Konkurs „Buduj bezpiecznie” organizowany jest przez Państwową Inspekcję Pracy oraz Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie.

W pierwszym etapie komisja ocenia budowę na podstawie przekazanej dokumentacji zgłoszeniowej, a także wyników co najmniej dwóch kontroli przeprowadzonych w trakcie trwania konkursu. Jego celem jest promocja pracodawców – wykonawców robót, zapewniających wysokie standardy bhp w procesie realizacji obiektów budowlanych. Doceniane są ponadstandardowe działania na rzecz bhp, co w efekcie powinno przyczyniać się do wzrostu ogólnego poziomu bezpieczeństwa w branży budowlanej.

Decyzją Głównego Inspektora Pracy, Katarzyny Łażewskiej-Hrycko, laureatami zostali:

 I miejsce – PORR S.A. – rozbudowa części lądowej terminalu regazyfikacyjnego skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu,
 II miejsce – SEEN Technologie sp. z o.o. – rozbudowa oczyszczalni ścieków – program dostosowania jednostek wytwórczych w PGE GiEK S.A. Oddział Elektrownia Turów do konkluzji BAT, 
  III miejsce – Anna Bud sp. z o.o. – Świętokrzyski Kampus Laboratoryjny Głównego Urzędu Miar (ŚKLGUM) w Kielcach.

Galeria