Dodano: 19 października 2023
1:26 minut

Podium dla szczecińskiego Wojewódzkiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego. Za nami regionalna edycja konkursu „Bezpiecznie od startu”

Uczniowie mieli do rozwiązania test, składający się z 25 pytań. Rywalizacja odbywała się w Zespole Szkół Rzemieślniczych w Szczecinie. Prace oceniali jurorzy: Karolina Zysk (inspektor pracy OIP Szczecin), Weronika Bruszkowska (OIP Szczecin), Tomasz Socha (inspektor pracy OIP Szczecin), Paulina Jakubowska i Renata Krolopp  z Izby Rzemieślniczej Małej i Średniej Przedsiębiorczości. W wydarzeniu wziął również udział dyrektor IRMiŚ, Rafał Dąbrowski oraz dyrektor ZSR Elżbieta Paprocka. W organizacji konkursu pomagała nauczycielka ZSR – Zofia Tkacz.  

Tym razem nie miały sobie równych uczennice WZDZ, które zajęły pierwsze trzy miejsca. Wyrazy uznania należą się nauczycielom: Małgorzacie Ścibior i Bartoszowie Ścibiorowi, którzy przygotowali swoje podopieczne do rywalizacji. 


Wygrała Kornelia Stępień, na co dzień uczennica trzeciej klasy, wkrótce fryzjerka. 
- Nie ukrywam, że dużo się przygotowywałam, więc jak zobaczyłam pytania na teście to nie były dla mnie bardzo skomplikowane. Nie myślę jeszcze o tym, na co przeznaczę nagrodę, trochę do mnie nie dociera, że zwyciężyłam
Druga lokata przypadła Gabrieli Brych, kształcącej się na sprzedawcę. 
- Cieszę się, że dałam radę, bo ten test był dla mnie naprawdę trudny. Za rok planuję spróbować jeszcze raz swoich sił. Super jest to, że my wszystkie jesteśmy z tej samej szkoły – mówiła Gabrysia. 
Natalia Adamczyk  z klasy III, która zamierza zostać fryzjerką. 
- Nie był to łatwy konkurs, nie ukrywam, że jestem zaskoczona tym, że udało mi się zająć aż trzecie miejsce


Finał ogólnopolski zaplanowany został w Warszawie na 5 grudnia. 

Galeria