Dodano: 9 czerwca 2022
1:1 minut
plakat z dyżurem

Budownictwo to ta branża, w której – obok leśnictwa i przetwórstwa – dochodzi do największej liczby wypadków. Tego jak zadbać o bezpieczeństwo na budowie, dowiedzieć się będzie można od inspektorów pracy.

Budownictwo to ta branża, w której – obok leśnictwa i przetwórstwa – dochodzi do największej liczby wypadków. Wystarczy przypomnieć, że w latach 2016-2020 życie na placu budowy – według oficjalnych statystyk – straciło 240 osób! Tego jak zadbać o bezpieczeństwo na budowie, dowiedzieć się będzie można od inspektorów pracy.

Inaugurujemy cykl „Lato z inspektorem”. W czerwcu porad telefonicznych  (nr 91 431.19.65) będą udzielać: Sławomir Zarzycki (15 czerwca) oraz Piotr Łącki (22 czerwca).  Przez dwie godziny (od 10 do 12) eksperci odpowiadać będą na pytania pracodawców, pracowników i wszystkich innych osób (np. inwestorów) związanych z budownictwem.  

Przypominamy, że Państwowa Inspekcja Pracy zainaugurowała w tym roku kampanię „Budowa. STOP Wypadkom”. Jej celem jest zwiększenie świadomości zagrożeń, związanych przede wszystkim z pracami wykonywanymi na wysokości, w wykopach czy przy obsłudze maszyn oraz promowanie dobrych praktyk bezpieczeństwa i higieny.

Szczegóły kampanii dostępne są na stronie internetowej: www.bhpnatak.pl