01.05.2017

Konkurs „Bezpiecznie od startu” w Zespole Szkół Rzemieślniczych w Szczecinie.

26 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół Rzemieślniczych w Szczecinie odbył się etap regionalny - XVII Ogólnopolskiego Konkursu ”Bezpiecznie od startu”. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy z zakresu przepisów prawa pracy, w tym również przepisów dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy. Adresowany jest do uczniów, którzy w trakcie nauki zawodu w szkołach odbywają równocześnie praktyczną naukę zawodu w zakładach rzemieślniczych. Organizatorem konkursu był Okręgowy Inspektorat Pracy w Szczecinie oraz Izba Rzemieślnicza Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Szczecinie.

1 rzem.
 

Do etapu pisemnego składającego się z 25 pytań testowych przystąpiło 25 uczniów zgłoszonych przez 4 szkoły i 3 cechy rzemieślnicze z województwa zachodniopomorskiego. Do finału zakwalifikowało się 6 uczniów, którzy odpowiadali na pytania zadawane przez komisję konkursową złożoną z przedstawicieli OIP Szczecin i Kuratorium Oświaty w Szczecinie.

3 rzem.
 

Laureatami konkursu zostali: Kaja Czarnecka z Zasadniczej Szkoły Zawodowej Wojewódzkiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego ze Szczecina (I miejsce), Klaudia Bielawska z Powiatowego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wałczu (II miejsce) oraz Justyna Wacewicz z Zespołu Szkół Rzemieślniczych w Szczecinie (III miejsce)

Uczennice, które zajęły pierwsze i drugie miejsce będą reprezentować nasz region w ogólnopolskim etapie konkursu, który odbędzie się 31 maja w siedzibie Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie. Zwyciężczyniom gratulujemy i mamy nadzieję na powtórzenie zeszłorocznego sukcesu naszej młodzieży!GIP Przejdź do GIP
Porady prawne


  • banner49921
  • banner49923
  • banner49922
  • banner49926
  • banner49924
  • banner49925