Dodano: 17 kwietnia 2023
1:14 minut
Giełda pracy

Współpraca z Akademickim Biurem Karier na Uniwersytecie Szczecińskim, a także z Wydziałem Prawa i Administracji US jest tej wiosny szczególnie intensywna. Za nami kilka wspólnych działań, przed nami – kolejne. 

Bieżące problemy prawa pracy i ubezpieczeń społecznych – przegląd orzecznictwa – to tytuł seminarium organizowanego przez WPiA US, zachodniopomorski oddział Polskiego Stowarzyszenia Ubezpieczenia Społecznegoi Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Referent prawny OIP Szczecin Kamila Mucha przedstawiła orzecznictwo z zakresu prawa pracy dot. zakazu handlu w niedzielę. 

Z kolei szkolenie hybrydowe dla studentów i pracowników Uniwersytetu Szczecińskiego, w związku ze znowelizowaniem Kodeksu pracy (wprowadzeniem przepisów dot. możliwości badania trzeźwości pracowników oraz pracy zdalnej) przeprowadziła referent prawny Aleksandra Grabska.

Mieliśmy także przyjemność wziąć udział w Giełdzie Pracy, odbywającej się na Wydziale Ekonomii, Finansów i Zarządzania. Tam Okręgowy Inspektorat Pracy w Szczecinie zaprezentował się nie tylko jako potencjalny pracodawca, ale jego przedstawiciele udzielali również porad prawnych.  

W III Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Prawa Pracy "Implementacja przepisów prawa unijnego w prawie pracy", organizowanej przez ELSA Szczecin referent prawny Natalia Głuska opowiadała o wdrożeniu dyrektywy unijnej tzw. worklife balance.

Już wkrótce następne uniwersyteckie wydarzenia, m.in. prezentacja w języku angielskim dot. możliwości zatrudniania osób studiujących, kolejne dyżury eksperckie oraz wykład dotyczący grafików i czasu pracy studentów oraz webinar. 

 

Galeria