Jesteś na stronie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Szczecinie

Przejdź na stronę Państwowej Inspekcji PracyJak zgłosić wypadek

Dodano: 31 października 2022
1:23 minut
porozumienie ZUT

Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego oraz Okręgowy Inspektorat Pracy w Szczecinie będą współpracować jeszcze ściślej. 25 października rektor dr hab. inż. Jacek Wróbel, prof. ZUT oraz Okręgowy Inspektor Pracy Konrad Pachciarek złożyli podpisy pod tekstem porozumienia.

Uroczystość odbyła się w budynku WBiIŚ, wzięły w niej udział również Dziekan Wydziału dr hab. inż. Anna Głowacka oraz Prodziekan ds. Studenckich i Kształcenia dr inż. Dorota Leciej-Pirczewska.

- Porozumienie jest bardzo istotne z punktu widzenia naszej uczelni w zakresie kształcenia studentów jak i też – mam nadzieję – przy projektach naukowych. Każda nowa umowa skutkuje dla nas zwiększeniem oferty edukacyjnej; daje naszym studentom kolejne szanse  

- mówi dr hab. inż. Jacek Wróbel, prof. ZUT

- Zależy nam bardzo na tej współpracy. Z jednej strony dlatego, żeby studenci mieli świadomość jak istotne są bezpieczeństwo i higiena pracy. Jeśli bowiem mają wykonywać obowiązki np.  kierownika budowy to dobrze byłoby, aby zwracali uwagę na to jak zachowują się ich pracownicy na budowie, bo to może uratować im życie

- wyjaśnia Okręgowy Inspektor Pracy Konrad Pachciarek.

- Z drugiej strony chcielibyśmy, by absolwenci tego wydziału zasilili nasze szeregi. Młodzi ludzie, którzy będą przygotowani merytorycznie, na pewno wniosą nową jakość do naszej pracy. Liczę na to, że będziemy wymieniali się doświadczeniami, wymieniali się wiedzą i obie strony na tym skorzystają.

 

Przypomnijmy, że niemal rok temu szczeciński OIP zawarł podobną umowę z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego, która zaowocowała wieloma wspólnymi projektami.

Galeria

Zobacz magazyn Inspektor Pracy

Zobacz również

Szukaj

Logo PIP

Menu