Dodano: 28 grudnia 2021
1:31 minut
SIP

W tym roku wręczenie nagród honorowych nastąpiło w siedzibach Okręgowych Inspektoratów Pracy, nie zaś jak co roku na gali na Zamku Królewskim w Warszawie. W siedzibie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Szczecinie uroczystość miała miejsce 17 grudnia.

W związku z obecną sytuacją epidemiczną Główny Inspektor Pracy Andrzej Kwaliński podjął decyzję o zmianie sposobu wręczenia nagród na centralnym etapie konkursu „Najaktywniejszy Społeczny Inspektor Pracy”. W tym roku wręczenie nagród honorowych nastąpiło w siedzibach Okręgowych Inspektoratów Pracy, nie zaś jak co roku na gali na Zamku Królewskim w Warszawie. W siedzibie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Szczecinie uroczystość miała miejsce 17 grudnia. W imieniu Głównego Inspektora Pracy nagrody honorowe wyróżnionym wręczył Okręgowy Inspektor Pracy w Szczecinie – Konrad Pachciarek. W konkursie ogólnokrajowym wyróżniono dwoje społecznych inspektorów pracy z województwa zachodniopomorskiego: Jolantę Mieżecką – Zakładowego Społecznego Inspektora Pracy w PKP PLK S.A., Zakład Linii Kolejowych w Szczecinie oraz Marka Sobczaka

– Wydziałowego Społecznego Inspektora Pracy w Grupie Azoty, Zakładach Chemicznych „Police”. Znaleźli się oni wśród szesnastu wyróżnionych w konkursie ogólnopolskim.

Kapituła konkursu ogólnokrajowego doceniła ich codzienną pracę dzięki której, aktywnie wpływają na poprawę stanu bezpieczeństwa i higieny pracy w swoich zakładach, a także dbają o ochronę uprawnień pracowniczych. Z tej okazji przygotowano też gratulacje i życzenia od Głównego Inspektora Pracy w formie krótkiego filmu, który był odtwarzany w trakcie wręczania nagród. Główny Inspektor Pracy podkreślił w swoim przemówieniu ogromną rolę społecznej inspekcji pracy, której partnerem i sprzymierzeńcem jest Państwowa Inspekcja Pracy, zwłaszcza w dobie epidemii koronowirusa.