Dodano: 20 lipca 2022
1:9 minut
biogram

JUŻ w poniedziałek 25 lipca o godz.11 w Okręgowym Inspektoracie Pracy odbędzie się otwarcie wystawy prac Karola Pabicha. Autor to 23-letni student Akademii Sztuki w Szczecinie, mimo młodego wieku wielokrotnie nagradzany i wyróżniany.

Dotychczas w Galerii „Pszczelna 7” oglądać było można „Wyzwolenie” - fotografie podopiecznych Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Policach, członków Koła Naukowego Resocjalizacji US oraz animatorów Salezjańskiego Centrum Młodzieżowego Don Bosco w Odessie. Galeria gościła także Annę Gajdzińskiej i jej „Wolontariat hospicyjny w obiektywie”.

Tym razem zapraszamy na „Widoki Szczecina i okolic”, wystawę plakatów piktogramowych, będącą pokłosiem projektu, który zaowocował czerwcowym stypendium Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Wkrótce powstanie także cykl kolorowanek dla dzieci - o punktach widokowych grodu Gryfa.

- Piktogramy obejmują zarówno budowle, jak i pojazdy komunikacji miejskiej. Inaczej widzimy Szczecin z góry, z punktów widokowych, a jeszcze inna jest perspektywa miasta z tramwaju czy roweru. Jedno natomiast jest pewne – bez względu na to, który sposób patrzenia na świat się wybierze, mamy w naszym województwie mnóstwo pięknych miejsc.

Do obejrzenia i do sfotografowania – tłumaczy Karol Pabich.

Wystawa potrwa do 1 września, można ją oglądać od poniedziałku do piątku (godz. 7.15-15.15).