Jesteś na stronie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Szczecinie

Przejdź na stronę Państwowej Inspekcji PracyJak zgłosić wypadek

Dodano: 7 października 2022
1:6 minut
Podziękowaliśmy nauczycielom!

Jeszcze do 30 października można zgłaszać szkoły do programu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa”. Tymczasem – wraz z nauczycielami - podsumowaliśmy poprzednią edycję. Spotkanie odbyło się w gościnnych progach szczecińskiego Domu Skandynawskiego.

Każda seria „Kultury bezpieczeństwa” kończy się uroczystym wręczeniem „świadectw” dla nauczycieli oraz podziękowań dla placówek edukacyjnych. W tym roku część uczestników przyjechała do stolicy zachodniopomorskiego (najdalej, już tradycyjnie, mieli do nas mieszkańcy Wałcza), część natomiast połączyła się za pośrednictwem platformy MS Teams. Wszyscy mieli okazję  wysłuchać inspektor pracy Joanny Duklanowskiej, która opowiedziała o wprowadzonych niedawno zmianach w Karcie Nauczyciela.  Nie zabrakło ciekawych pytań, rozmów, była okazja do wymiany doświadczeń.

Do Okręgowego Inspektoratu Pracy w Szczecinie spływają już pierwsze zgłoszenia. Przypominamy natomiast, że program opiera się na przeprowadzeniu przynajmniej dwóch lekcji w trakcie roku szkolnego – z bezpieczeństwa i higieny pracy lub podstaw prawa pracy.  Ściśle z „Kulturą bezpieczeństwa” związany jest także konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych „Poznaj swoje prawa w pracy”.

Szczegółowe informacje dotyczące zarówno konkursu, jak i programu edukacyjnego można uzyskać telefonicznie: 91 431.19.67 lub mailowo ewelina.kolanowska-wronska@szczecin. Materiały edukacyjne są dostępne na stronie internetowej  www.pip.gov.pl.

 

 

Zobacz magazyn Inspektor Pracy

Zobacz również

Szukaj

Logo PIP

Menu