Dodano: 8 kwietnia 2022
1:49 minut
Poznaj swoje prawa w pracy

Czeka na nich Warszawa

Uczeń szczecińskiego Technikum Łączności i Multimediów Cyfrowych Kacper Wiatr oraz Zuzanna Bakun i Roksana Ogrodnik ze stargardzkiego Zespołu Szkół nr 2 gościli w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Szczecinie. Laureaci konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy” już wkrótce pojadą do stolicy, gdzie rywalizować będą w etapie centralnym. 

Przypomnijmy, że w tym roku uczestnicy zmierzyli się z testem on-line, składającym się z trzydziestu pięciu pytań. Dodatkowym kryterium – oprócz poprawności odpowiedzi – był także czas poświęcony na rozwiązanie zadań.

Nie ukrywam, że sporo się przygotowałem. A już na tydzień przed konkursem codziennie czytałem, powtarzałem materiał, rozwiązywałem testy. Kiedy usłyszałem o konkursie pomyślałem sobie: mogę spróbować – mówi Kacper Wiatr, którego przygotowywał Tadeusz Skóra.

Dwie laureatki pod swoimi skrzydłami ma Sylwia Czubala.

Na pewno wiedza, którą zdobyłam przyda mi się w przyszłości, kiedy będzie trzeba szukać pracy. Także rodzinie czy znajomym będzie można podpowiedzieć czego mogą oczekiwać, co się należy - twierdzi Zuzanna Bakun, na co dzień również piłkarka Błękitnych Stargard oraz pasjonatka pisania. – Zawód piłkarza czy jakiegokolwiek sportowca kończy się w wieku około 35 lat, a jednak z czegoś trzeba żyć, stąd pomysł na studiowanie kryminalistyki, inwestowanie w wiedzę… Mnie cieszy to, że razem z Roksaną dostałyśmy się do kolejnego etapu, dwie dziewczyny z jednej szkoły.

W ubiegłym roku do podium zabrakło Roksanie Ogrodnik niewiele, odpadła dopiero po dogrywce. Tym razem zajęła wysoką trzecią lokatę.

To co stało się rok temu mnie nie zniechęciło, wręcz odwrotnie, bardziej zmotywowało do działania. Nie ukrywam, że jestem zaskoczona tym trzecim miejscem, nie myślałam, że zajdę tak daleko.

Etap centralny zaplanowany jest na 28 kwietnia. Wówczas to w Centrum Nauki Kopernik na odpowiedzi będzie czekało aż… 50 pytań, przy czym 20 z nich będzie miało podwyższony poziom trudności. Będzie to test wielokrotnego wyboru. W oczekiwaniu na wyniki uczniowie zobaczą godzinn pokaz w planetarium.

Trzymamy kciuki!