Jesteś na stronie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Szczecinie

Przejdź na stronę Państwowej Inspekcji PracyJak zgłosić wypadek

Dodano: 28 listopada 2022
1:46 minut
szkolimy

Jak wiadomo – nie tylko kontrolami żyje inspekcja pracy. Listopadowe dni są dla Okręgowego Inspektoratu Pracy w Szczecinie intensywne także pod względem prewencyjno-promocyjnym.

Zespół Szkół nr 10 w Koszalinie był organizatorem Dnia Przedsiębiorczości. Z uczniami „samochodówki” spotkali się absolwenci placówki, przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. O tym czy młodzież może pracować, jakie są jej prawa i obowiązki mówiła natomiast inspektor pracy Edyta Walas. Dziękujemy za zaproszenie!

Dwa dni trwała na Uniwersytecie Szczecińskim Giełda Pracy. Wydarzenie przyciągnęło wielu studentów, którzy mieli okazję wziąć udział w warsztatach oraz zapoznać się z ofertami zatrudnienia tak w wielkich korporacjach, jak i w instytucjach publicznych. Pracownicy szczecińskiego inspektoratu opowiadali o możliwościach otrzymania etatu, chętnym służyli również poradą prawną.

„Azyl i migracja” – taki roboczy tytuł nosi krótki film przygotowywany przez Komendę Wojewódzką Policji w Szczecinie. Materiał, przeznaczony dla uczniów szkół ponadpodstawowych, dotyczy niezmiernie ważnej kwestii – handlu ludźmi. Co wspólnego z planem filmowym ma OIP? Jeden z naszych najbardziej doświadczonych inspektorów pracy został poproszony o wypowiedź dotyczącą problemu z perspektywy osoby zajmującej się legalnością zatrudnienia. Czekamy na premierę.
W „Kooperatywie Łaźni” w Szczecinie swoje działania podsumowały: Fundacja Resocjalizacji i Readaptacji Społecznej „Tulipan” oraz Fundacja „Zastopuj”. W spotkaniu wzięli udział m.in. przedstawiciele sądów, urzędu marszałkowskiego, policji. W tym roku już za nami warsztaty z podstaw prawa pracy dla podopiecznych „Tulipana”, a wraz z nadejściem 2023r. szkolić będziemy pracodawców, którzy chcą zatrudniać osoby mające za sobą pobyt w więzieniu. 

Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP we współpracy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, Wydziałem Budownictwa i Inżynierii Środowiska Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, a także inspekcją pracy był organizatorem „Seminarium drogowego”, podczas którego Okręgowy Inspektor Pracy Konrad Pachciarek mówił o nadzorowanych inwestycjach budowalnych. Konrad Pachciarek wziął również udział w obradach Rady Społeczno-Gospodarczej, działającej przy WBiIŚ ZUT.

Galeria

Zobacz magazyn Inspektor Pracy

Zobacz również

Szukaj

Logo PIP

Menu