Jesteś na stronie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Szczecinie

Przejdź na stronę Państwowej Inspekcji PracyJak zgłosić wypadek

Dodano: 12 września 2022
1:13 minut
To był weekend w Barzkowicach!

Jak co roku we wrześniu niewielkie Barzkowice, nieopodal Stargardu, stały się rolniczą stolicą województwa Pomorza Zachodniego. Tradycją jest to, że podczas targów swój punkt informacyjny ma Okręgowy Inspektorat Pracy ze Szczecina. 

Trzydziesta czwarta edycja targów rolnych Agro Pomerania odbywała się od 9 do 11 września. Program trzydniowej imprezy był niezwykle bogaty – oprócz pokazów zwierząt hodowlanych, futerkowych czy ptaków, a także prezentacji maszyn rolniczych, czyli tego co najbardziej interesuje rolników, posłuchać można było kapel ludowych, zobaczyć pokazy psów myśliwskich. Najmłodsi garnęli się do uroczych alpak. Na licznych stoiskach oferowano miody, sery, powidła, warzywa i owoce… Wszystkiego było pod dostatkiem.

Ponadto na scenie głównej odbyła się debata „Bezpieczeństwo żywnościowe. Wyzwania dla Polski i Europy”, niedziela natomiast rozpoczęła się od mszy świętej, podczas której dziękowano za tegoroczne plony.

Tymczasem inspektorzy pracy nie tylko dzielili się fachowymi wydawnictwami, ale również udzielali porad prawnych. Pojawiły się pytania o legalne zatrudnianie pracowników sezonowych w rolnictwie czy też pracę obcokrajowców. Okręgowy Inspektorat Pracy był także fundatorem jednej z nagród w zachodniopomorskiej edycji konkursu ,,Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”. Laureatami konkursu zostali: Elwira i Antoni Piestrzeniewiczowie z Gardzina (gmina Resko), drugie miejsce zajęli Sabina i Zenon Liberowie (Roby, gmina Trzebiatów), a trzecie Elżbieta Pawełczak (Oświno, gmina Chociwel).

Do zobaczenia za dwanaście miesięcy!

 

Zobacz magazyn Inspektor Pracy

Zobacz również

Szukaj

Logo PIP

Menu