• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

30.09.2022

Julia Wróblewska wygrywa w "Bezpiecznie od startu"

Szczecinianki Julia Wróblewska oraz Wiktoria Gołoś będą reprezentowały województwo zachodniopomorskie podczas ogólnopolskiego etapu konkursu „Bezpiecznie od startu”.

DSC0161
 

„Bezpiecznie od startu” to rywalizacja uczniów szkół rzemieślniczych. Test składający się z 25 pytań uczestnicy rozwiązywali zatem w  Zespole Szkół Rzemieślniczych przy ul. Chmielewskiego w Szczecinie. Najdłuższą – liczącą niemal 150 kilometrów - drogę do pokonania miała młodzież z Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wałczu.

Konkursowicze musieli wykazać się wiedzą z  prawa pracy oraz BHP, ergonomii, psychologii prac oraz zasad udzielania pierwszej pomocy.

DSC0061
 

Pierwsze miejsce zajęła Julia Wróblewska reprezentująca Branżową Szkołę w Wojewódzkim Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Szczecinie, druga i trzecia lokata przypadła gospodarzom: Wiktorii Gołoś oraz Sebastianowi Kwiatkowskiemu. Grono laureatów uzupełnili Jakub Kaczmarzyk z Branżowej Szkoły w Maszewie, Yelysaveta Kunina ze szczecińskiego WZDZ oraz Wiktoria Stasiak z wałeckiego PCKZiU.

DSC0143
 

- Jestem bardzo zaskoczona tym, że okazałam się najlepsza. Naprawdę się tego nie spodziewałam, bo czasu na przygotowania było niewiele - mówiła tuż po rozdaniu nagród Julia Wróblewska, która w przyszłości ma być fryzjerką.

W jury zasiedli przedstawiciele Okręgowego Inspektoratu Pracy w Szczecinie: Karolina Zysk, Weronika Bruszkowska, Andrzej Sielicki oraz Izby Rzemieślniczej Małej i Średniej Przedsiębiorczości: Paulina Jakubowska i Dariusz Berezowski.

DSC0070
 

Finał już wkrótce, gdyż 20 października w Warszawie, w siedzibie Związku Rzemiosła Polskiego. Konkurs odbywa się pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki.GIP Przejdź do GIP Porady prawne