• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

07.10.2022

Podziękowaliśmy nauczycielom!

Jeszcze do 30 października można zgłaszać szkoły do programu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa”. Tymczasem – wraz z nauczycielami - podsumowaliśmy poprzednią edycję. Spotkanie odbyło się w gościnnych progach szczecińskiego Domu Skandynawskiego.

DSC0114
 

Każda seria „Kultury bezpieczeństwa” kończy się uroczystym wręczeniem „świadectw” dla nauczycieli oraz podziękowań dla placówek edukacyjnych. W tym roku część uczestników przyjechała do stolicy zachodniopomorskiego (najdalej, już tradycyjnie, mieli do nas mieszkańcy Wałcza), część natomiast połączyła się za pośrednictwem platformy MS Teams. Wszyscy mieli okazję  wysłuchać inspektor pracy Joanny Duklanowskiej, która opowiedziała o wprowadzonych niedawno zmianach w Karcie Nauczyciela.  Nie zabrakło ciekawych pytań, rozmów, była okazja do wymiany doświadczeń.

Projekt bez tytułu 1
 

Do Okręgowego Inspektoratu Pracy w Szczecinie spływają już pierwsze zgłoszenia. Przypominamy natomiast, że program opiera się na przeprowadzeniu przynajmniej dwóch lekcji w trakcie roku szkolnego – z bezpieczeństwa i higieny pracy lub podstaw prawa pracy.  Ściśle z „Kulturą bezpieczeństwa” związany jest także konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych „Poznaj swoje prawa w pracy”.

DSC0083
 

Szczegółowe informacje dotyczące zarówno konkursu, jak i programu edukacyjnego można uzyskać telefonicznie: 91 431.19.67 lub mailowo ewelina.kolanowska-wronska@szczecin. Materiały edukacyjne są dostępne na stronie internetowej  www.pip.gov.pl.

 GIP Przejdź do GIP Porady prawne