• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

17.04.2023

Inspekcja pracy dla studentów

Współpraca z Akademickim Biurem Karier na Uniwersytecie Szczecińskim, a także z Wydziałem Prawa i Administracji US jest tej wiosny szczególnie intensywna. Za nami kilka wspólnych działań, przed nami – kolejne. 

 

DSC00586


 

Bieżące problemy prawa pracy i ubezpieczeń społecznych – przegląd orzecznictwa – to tytuł seminarium organizowanego przez WPiA US, zachodniopomorski oddział Polskiego Stowarzyszenia Ubezpieczenia Społecznegoi Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Referent prawny OIP Szczecin Kamila Mucha przedstawiła orzecznictwo z zakresu prawa pracy dot. zakazu handlu w niedzielę. 

Kamila
natalia Elsa

Z kolei szkolenie hybrydowe dla studentów i pracowników Uniwersytetu Szczecińskiego, w związku ze znowelizowaniem Kodeksu pracy (wprowadzeniem przepisów dot. możliwości badania trzeźwości pracowników oraz pracy zdalnej) przeprowadziła referent prawny Aleksandra Grabska.

Mieliśmy także przyjemność wziąć udział w Giełdzie Pracy, odbywającej się na Wydziale Ekonomii, Finansów i Zarządzania. Tam Okręgowy Inspektorat Pracy w Szczecinie zaprezentował się nie tylko jako potencjalny pracodawca, ale jego przedstawiciele udzielali również porad prawnych.  

W III Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Prawa Pracy "Implementacja przepisów prawa unijnego w prawie pracy", organizowanej przez ELSA Szczecin referent prawny Natalia Głuska opowiadała o wdrożeniu dyrektywy unijnej tzw. worklife balance.

giełda pracy

Za nami - jak dotąd - dwa dyżury eksperckie, podczas których referenci prawni udzielają, wraz z przedstawicielami innych instytucji, a także firm, odpowiedzi na nurtujące szczecińskich studentów pytania. 

ABK Ola

Już wkrótce następne uniwersyteckie wydarzenia, m.in. prezentacja w języku angielskim dot. możliwości zatrudniania osób studiujących, kolejne dyżury eksperckie oraz wykład dotyczący grafików i czasu pracy studentów oraz webinar. GIP Przejdź do GIP Porady prawne