• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

08.05.2023

Zapraszamy na webinar

Okręgowy Inspektorat Pracy w Szczecinie, Wydział Prawa i Administracji US oraz Związek Pracodawców Pomorza Zachodniego po raz kolejny organizują webinar z okazji Światowego Dnia Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy. W tym roku międzynarodowe hasło przewodnie brzmi: Bezpieczna praca podstawowym prawem każdego pracownika. Wokół tego właśnie hasła koncentrować się będą wystąpienia. 

 

Blue Modern Webinar Workshop Poster A3 Portrait
 

Webinar zaplanowany jest na 24 maja (środa), początek o godz. 11. 

Prelegentami będą:

* Aleksandra Turbaczewska - "Wymiary determinujące bezpieczną pracę w organizacji". Ekspert ds. rynku pracy  Związku Pracodawców Pomorza Zachodniego, członek Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego opowie o aspektach wynikających z przepisów, przede wszystkim z punktu widzenia HR, takich jak: miejsce pracy (praca zdalna, a także nowe zagrożenia dla bezpieczeństwa pracy w kontekście robotyzacji i cybernetyzacji świata pracy), zarządzanie różnorodnością  (poczucie bezpieczeństwa w przypadku pracowników 50+ oraz pokolenia Z, LGBT, narodowości, wyznania), kwestie mobbingu, stresu, wypalenia zawodowego. 


* dr Mikołaj Rylski  - "Świat pracy i kapitału oraz władzy i filozofii w procesie wzmacniania ochrony prawnej pracowników w Europie – ujęcie historyczno-prawne".
 Adiunkt na Wydziale Prawa i Administracji US, specjalizujący się w zakresie szeroko pojętego prawa zatrudnienia przedstawi drogę stopniowego upodmiotawiania pracownika, wzmacniania jego ochrony prawnej, wszak jeszcze kilkadziesiąt lat temu nie było mowy o żadnych prawach pracowniczych.

* Marcin Goliszewski –- „Najważniejsze prawa pracownika w teorii i w praktyce”. P.o. zastępcy Okręgowego Inspektora Pracy w Szczecinie wyjaśni w jaki sposób o bezpieczeństwo pracowników dba Państwowa Inspekcja Pracy; kto może zgłosić się do instytucji, złożyć skargę lub poprosić o poradę i w jaki sposób. 


Każde z wystąpień przewidziane jest na około 20 minut. Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego, przesyłany jest na wskazany adres e-mail dostęp do spotkania. Webinar odbędzie się na platformie MS Teams, natomiast nie trzeba mieć zainstalowanej aplikacji, połączyć można się przez przeglądarkę. 

 

Ramowy harmonogram:

godz.11.00 - 11.05 - rozpoczęcie webinaru, przedstawienie prelegentów

godz.11.05-11.25 - Aleksandra Turbaczewska (Związek Pracodawców Pomorza Zachodniego) - "Wymiary determinujące bezpieczną pracę w organizacji"

godz.11.25-11.30 - przerwa techniczna

godz.11.30-11.50 - dr Mikołaj Rylski (Wydział Prawa i Administracji US) "Świat pracy i kapitału oraz władzy i filozofii w procesie wzmacniania ochrony prawnej pracowników w Europie – ujęcie historyczno-prawne".

godz.11.50-11.55 - przerwa techniczna

godz. 11.55-12.15 - Marcin Goliszewski (Okręgowy Inspektorat Pracy w Szczecinie) „Najważniejsze prawa pracownika w teorii i w praktyce”


Link rejestracyjny:

https://teams.microsoft.com/registration/1i2Jr2NFVUScBaOYpD8jYg,vnfqoB2QWUeza6gQSfjk1Q,4R3WSp4FxkOt0IpHPyciNg,ohOPkyfWbUuOt9Rz8CHFWQ,9yde2t9mFUirIaBPD3cLMQ,OtPHv9TkF0-8dS77G9tPlQ?mode=read&tenantId=af892dd6-4563-4455-9c05-a398a43f2362GIP Przejdź do GIP Porady prawne