20.05.2017

Wyjazdowa Rada ds.Budownictwa

Wyjazdowe posiedzenie Zachodniopomorskiej Rady ds. Bezpieczeństwa Pracy w Budownictwie odbyło się w dniu 12 maja 2017 r., na terenie budowy Baltic Park Molo w Świnoujściu. Gospodarzami spotkania byli przedstawiciele wykonawcy projektu (firma budowlana ERBUD) oraz przedstawiciele inwestora (firma Zdrojowa Inwest Spółka z o.o.). Przybyłych powitał Przewodniczący Rady Ireneusz Furmański oraz Okręgowy Inspektor Pracy Konrad Pachciarek.

1

Zgromadzeni goście wysłuchali następnie prelekcji pt. „Zagadnienia dotyczące standardów bezpieczeństwa i higieny pracy na budowach realizowanych przez ERBUD S.A.” wygłoszonej przez Dyrektora Pionu bhp Bartosza Wiśniewskiego.

2
 

Kolejny punkt programu stanowiła prezentacja przedstawiona przez przedstawiciela inwestora Michała Jelonka zawierająca najważniejsze informacje o realizowanym obiekcie Baltic Park Molo w Świnoujściu.

6

Szkolenie informacyjne dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy dla wchodzących na teren budowy oraz prelekcję dotyczącą prowadzonych na terenie budowy prac poprowadził kierownik budowy – Ignacy Żabniak.

7

Oprócz przedstawicieli Rady oraz Okręgowego Inspektoratu Pracy, na terenie budowy gościła kilkunastoosobowa grupa studentów z Wydziału Budownictwa i Architektury ZUT oraz Prodziekan ds. nauczania dr inż.Teresa Rucińska i dr inż.Wiesława Cieślewicz .

8

Uczestnicy spotkania mieli okazje z bliska przyjrzeć się rozwiązaniom związanym z bezpieczeństwem pracy na budowie Baltic Park Molo oraz Hotelu „Dobosz”.

23

Następnie członkowie Rady i przedstawiciel firmy ERBUD udali się do części biurowej na zapleczu budowy, gdzie odbyły się narada. Prelekcje pt. „Nieprawidłowości na placu budowy w skali całego kraju. Wnioski z działalności kontrolno-nadzorczej” oraz „Działania kontrolne realizowane w roku 2017 w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Szczecinie dotyczące realizowanych budów.” przedstawił Jacek Krzywonos. Zagadnienia związane z działaniami prewencyjnymi realizowanymi w 2017 w OIP Szczecin w branży budowlanej przybliżył zebranym Janusz Ignaczak.

32

W tym czasie młodzież oraz wykładowczynie ZUT uczestniczyły w pokazie środków ochrony indywidualnej firmy 3M.

30
 GIP Przejdź do GIP
Porady prawne


  • banner49921
  • banner49922
  • banner49924
  • banner49923
  • banner49926
  • banner49925