23.06.2017

Spotkanie społecznych inspektorów pracy w Zakładzie Linii Kolejowych w Szczecinie.

Tegoroczne spotkanie wyjazdowe w ramach programu prewencyjnego „Czas na społeczną inspekcję pracy” odbyło się 22 czerwca w Zakładzie Linii Kolejowych w Szczecinie.

1
 

Podobnie jak w poprzednich latach wybór przedsiębiorstwa nie był przypadkowy. W 2016 roku zakładowy inspektor pracy Jolanta Mieżecka została zwyciężczynią konkursu „Najaktywniejszy Społeczny Inspektor Pracy. W spotkaniu udział wzięło ponad 20 społecznych inspektorów pracy reprezentujących zakłady z całego województwa zachodniopomorskiego. Gości przybyłych na wydarzenie powitał dyrektor Zakładu Linii Kolejowych w Szczecinie -Włodzimierz Wiatr, a następnie zastępca dyrektora Jacek Krzemiński przedstawił prezentację dotyczącą działalności firmy oraz obowiązujących w niej procedur związanych z bezpieczeństwem.

3
 

Po prezentacji czekała na gości główna atrakcja, czyli przejazd specjalnie przygotowaną drezyną z wagonem na jedyny w Polsce czynny kolejowy most zwodzony nad rzeką Regalicą (wschodnie ramię Odry). Uczestnicy spotkania mogli zobaczyć jak podnoszone i opuszczane jest przęsło dla przepuszczenia jednostek żeglugi śródlądowej.

7
 

Kolejny punkt programu stanowił przejazd do nastawni kolejowej Szczecin-Gumieńce i przyjrzenie się z bliska pracy dyżurnych ruchu.

15
 

Na koniec wszyscy udali się na zwiedzanie podziemnego schronu cywilnego znajdującego się pod dworcem PKP Szczecin Główny.

16
 GIP Przejdź do GIP
Porady prawne


  • banner49921
  • banner49926
  • banner49922
  • banner49923
  • banner49924
  • banner49925