
Najważniejsze informacje dotyczące zatrudniania uchodźców z Ukrainy zebrane zostały w formie wydawnictw. Są one do pobrania na stronie Głównego Inspektoratu Pracy.
Najważniejsze informacje dotyczące zatrudniania uchodźców z Ukrainy zebrane zostały w formie wydawnictw. Są one do pobrania na stronie Głównego Inspektoratu Pracy.
Po raz pierwszy Okręgowy Inspektorat Pracy w Szczecinie przygotował własny materiał filmowy. Dotyczy on kwestii zatrudniania obywateli Ukrainy w Polsce.
Uczeń szczecińskiego Technikum Łączności i Multimediów Cyfrowych Kacper Wiatr oraz Zuzanna Bakun i Roksana Ogrodnik ze stargardzkiego Zespołu Szkół nr 2 gościli w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Szczecinie. Laureaci konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy” już wkrótce pojadą do stolicy, gdzie rywalizować będą w etapie centralnym.
Po raz kolejny uczniowie z województwa zachodniopomorskiego zmierzyli się z zagadnieniami dotyczącymi prawa, bezpieczeństwa i higieny pracy. Najlepszy w stawce okazał się Kacper Wiatr z Technikum Łączności i Multimediów Cyfrowych w Szczecinie.
Każda osoba z Ukrainy, która wjechała do Polski legalnie od 24 lutego br., może również legalnie pracować. Taką możliwość dała jej przyjęta 12 marca ustawa o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa.
- Jesteśmy gotowi udzielać pomocy osobom, które uciekły z ogarniętej wojną Ukrainy. W każdym okręgowym inspektoracie pracy na terenie całej Polski świadczymy pomoc prawną i w ramach naszych ustawowych kompetencji deklarujemy wsparcie pracowników i osób poszukujących pracy po przyjeździe do Polski – napisała Katarzyna Łażewska-Hrycko, Główny Inspektor Pracy.
Komunikat w sprawie przywrócenia od 02 marca 2022 r. osobistych porad prawnych.
Formę hybrydową przyjęło spotkanie przedstawicieli szczecińskiego oddziału Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP, które odbyło się 25 lutego.
Co dzieje się w szczecińskim Okręgowym Inspektoracie Pracy? Jakie zaplanowaliśmy działania? W jakich konkursach można wziąć udział? O tym wszystkim piszemy od niedawna na Twitterze.
W jaki sposób sklepy próbują obejść ustawę o ograniczeniu handlu w niedziele i w święta? Czy siódmego dnia tygodnia zrobimy jeszcze gdzieś zakupy? Pytania wróciły wraz z uszczelnieniem przepisów.
Uczniowie szkół podstawowych z terenów wiejskich mają okazję wykazać się talentami: plastycznym lub literackim. Dwa interesujące konkursy organizuje Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.
„Salus Publica” to przyznawana od ponad dwudziestu lat dziennikarska Nagroda Głównego Pracy. W tym roku trafiła ona do rąk m.in. Katarzyny Lipskiej-Sokołowskiej z „Kuriera Szczecińskiego”.
Bezpłatne porady prawne.
W tym roku wręczenie nagród honorowych nastąpiło w siedzibach Okręgowych Inspektoratów Pracy, nie zaś jak co roku na gali na Zamku Królewskim w Warszawie. W siedzibie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Szczecinie uroczystość miała miejsce 17 grudnia.
7 grudnia w siedzibie Rektoratu Uniwersytetu Szczecińskiego zawarto porozumienie między Uniwersytetem Szczecińskim oraz Wydziałem Prawa i Administracji US a Okręgowym Inspektoratem Pracy w Szczecinie.