Jesteś na stronie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Szczecinie

Przejdź na stronę Państwowej Inspekcji PracyJak zgłosić wypadek

Dodano: 19 września 2023
2:5 minut
młodzież na szkoleniu z "Kultury Bezpieczeństwa" prowadzonym przez Inspektora Pracy

Rozpoczynamy kolejną edycję programu edukacyjnego „Kultura Bezpieczeństwa”, zapraszając do udziału zarówno w tym programie, jak i w ściśle z nim związanym konkursem „Poznaj swoje prawa w pracy”.

Państwowa Inspekcja Pracy chce od najmłodszych lat kształtować świadomość przyszłych pracowników i pracodawców, tak by rozpoczynając karierę zawodową każdy wyposażony był w podstawową wiedzę dotyczącą jego praw oraz obowiązków.

Nauczyciele, którzy zgłoszą się do „Kultury Bezpieczeństwa” powinni przeprowadzić co najmniej dwie lekcje w trakcie roku szkolnego, które dotyczyły będą przepisów prawa pracy, bezpieczeństwa i higieny  pracy. Materiały z tego zakresu są przez nas udostępniane; ponadto pracownicy Okręgowego Inspektoratu Pracy służą merytorycznym wsparciem. Do kilku wybranych szkół przyjeżdżają również z wykładem dla uczniów inspektorzy pracy. Po zakończeniu roku szkolnego tak szkoła, jak i nauczyciele otrzymują zaświadczenia potwierdzające udział w „Kulturze Bezpieczeństwa”.

Aby wziąć udział w programie należy przesłać do Okręgowego Inspektoratu Pracy w Szczecinie wypełnioną deklarację wraz ze zgodą na wykorzystanie wizerunku (indywidualną dla każdego nauczyciela), którą otrzymują państwo w załączniku.  Jeśli pracują państwo w zespołach szkół, każdą z placówek można zgłosić oddzielnie.

Deklarację należy wysłać pocztą do 30 października 2023 r. na adres OIP w Szczecinie ul. Pszczelna 7, 71-663 Szczecin lub na adres mailowy: ewelina.kolanowska-wronska@szczecin.pip.gov.pl

Startuje również jedenasta edycja konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”, objętego patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji i Nauki. Do konkursu zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych, zgłoszonych do programu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa”. Konkurs ma trzy etapy: szkolny, wojewódzki oraz ogólnopolski (odbywa się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie), a na laureatów w regionie i w Polsce czekają atrakcyjne nagrody.  Istotne jest to, że etap szkolny należy przeprowadzić do 15 grudnia 2023r., natomiast zgłoszenie szkoły wysłać pocztą lub na podany wyżej adres mailowy do 30 października 2023r

 

Zobacz magazyn Inspektor Pracy

Zobacz również

Szukaj

Logo PIP

Menu